за нас

Need an affordable fiber laser marking machine, please contact us for more information.

ФОКУС L Асирово  is a China famous manufacturer of industrial laser equipment. Since 2008, Focus Laser founder involed into the development and production of various types of laser equipments. We only focus on lasers, so our brand became FOCUSLASER.

Производ
Нашите производи вклучуваат три главни видови на производи се ласерски означување машина, машина за обележување на CO2 ласер и УВ ласер означување машина. Врз основа на нашите ласерска технологија, која се разви во 3D ласерско гравирање машина влакна (Deep гравирање машина), Динамички УВ ласерско гравирање машина, Динамички CO2 ласер engaving машина, летање ласерски означување машина, ласерски машина за сечење, ласерско заварување машина и така натаму.
Повеќе од 20 серија. Персоналните производи и услуги да им обезбеди на клиентите со значителна предност. Поради високиот квалитет на нашите производи и сигурен перформанси, тие се широко се користат во електрониката, хардвер, модел на одлуки, облека, обувки, рекламирање, печатење и пакување, играчка одлуки, како и повеќе индустрии.

Меѓународната сертификација
FOCUSLASER is committed to providing customers with high-quality, reliable laser machines.Our laser machines are produced according to the European CE and USA FDA regulations. High precision, low energy consumption, automatic processing, environmental friendly and let our products more and more popular in all kinds of industries.

Строга П uality јас nspection  For Machine 
да се обезбеди квалитетот и стабилноста на машината, ФОКУС LASER со користење на повеќето напредни производство и тестирање на опрема, вклучувајќи ги и ласери метар која увезени од САД, ЦПУ брусилки, скенирање огледало, AC променлива напон емулатор стабилна, фокус систем.
И ние ги користиме на термостат мерење соба, 3D мерниот инструмент, ласерски динамометри, дигитални мост, и напредна опрема за проверка на квалитетот и ефикасноста на нашите индустриски ласерски опрема во секој чекор на производството за да се обезбеди квалитетот на нашата машина и стабилни перформанси.
Цена C ontrol 
FOCUSLASER обезбедува прифатлива, висок квалитет на машина. Со предностите на Кина, целосна корист во однос на квалитет и цена, набавка на клучните компоненти од Германија и САД, Јапонија, Тајван и assemblying и производство во Кина. FOCUSLASER имаат најдобар во синџирот на снабдување систем за делови и компоненти, како и солидна евиденција на квалитет и иновациите, да се докаже дека нашите 10 години на ефикасноста на машината. 
Талентиран тим
FOCUSLASER среќаваат професионални талент и технологија, има високо квалификуван персонал. Од развој на софтвер за хардвер дизајн, тестирање на системот, технички услуги се вршат од страна на професионални и технички персонал.

R & D способност
FOCUSLASER има 23 хардверски и софтверски патенти во висок поле тек. Имаме енергичен R & D мандат и изобилство искуство во ласерски поле и ние сме "Hi-Tech претпријатија" во Кина. 

Локација Предности
географска локација Фокус Ласерски обезбедува многу можности да се намалат трошоците за производство, а со тоа намалување на нашите цени. FOCUSLASER седиште се наоѓа во Гуангжу исто така познат како Кантон околу 120 километри (75 милји) северно-северозападно од Хонг Конг и 145 км (90 милји) северно од Макао, Гуангжу има историја на повеќе од 2.200 години и е еден од главните терминалот на поморски патот на свилата и продолжува да служи како главна порта и транспортен центар и денес, како и еден од трите најголеми градови во Кина. Каде што имаме најдобрите производи за појавување на системот може лесно да се воведе најнапредна технологија и опрема за производство, таленти и со користење на различни поморски и воздушен сообраќај, ние сме во состојба да обезбеди висок квалитет на ласерска опрема со прифатлива цена.

Извезени земји
перформанси Квалитет на производот и добра репутација, FOCUSLASER производи не се само успешни продаде во Кина, но, исто така, се извезуваат во повеќе од 90 земји и региони во светот, и тоа: Германија, САД, Италија, Русија, Јапонија, Јужна Кореја, Турција, Бразил, Индија, Обединетите Арапски Емирати, Саудиска Арабија и другите земји, производите се предмет на големо добредојде и пофалби. Ние секогаш добредојдена доверба и поддршка на FOCUSLASER клиенти.

нашата  цел

Да ги понудиме најдобрите машини со најдобра цена, и обезбедува задоволни по продажбата на услуги на клиентите.

За подетални информации за нашите ласерски машини, немојте да се двоумите да контактирате со нас