CO2 летање ласерски означување машина-FLYL30-B - Кина Гуангжу Focuslaser

CO2 летање ласерски означување машина-FLYL30-B

Краток опис:

Applicable Industries: Widely used in leather, food, beverage, cloth, electronic, meter, communication instruments, package and other  industries, can be combined with streamline for online marking. Applicable materials:  Most plastic, wood, paper, glasses, carton box, battery, leather, clothes, rubber, ceramics and other non-metal etc.   Product Name CO2 flying Laser Marking Machine Model FLYL30-B Output Power 30W Pulse Repetition Rate 1-30KHZ Beam Quality ㎡ <1.2 Depth ...


детали за производот

Тагови производ

Применливи индустрии:  Широко се користи во кожа, храна, пијалоци, облека, електроника, метар, комуникациски инструменти, пакување и други индустрии, може да се комбинираат со насочат за онлајн означување.

Применливи материјали:  

Повеќето пластика, дрво, хартија, чаши, картонска кутија, батерија, кожа, облека, гума, керамика и други неметални и др

 

Име на производ CO2 летање ласерски означување машина
модел FL YL30-B
излезна моќност 30W
Пулсот повторување стапка 1-30KHZ
Квалитет зрак ㎡ <1.2
Длабочината на гравирање (врз основа на материјалот) <0.3mm
бруто моќност 600W
Работен напон AC 110V / 220V 50 / 60HZ 5A
ласерски Бранова должина 10640nm
гравирање Опсег 100 × 100mm
повторување Прецизност ± 0.003mm
гравирање брзина ≤8000mm / ови
Минимална ширина на линија 0.01mm
Големина на знаци 0.5-110mm
Систем за ладење воздушно ладење
Должина на кабел 3м (5 милиони опционално)
Температурен опсег 10-30 ℃
работна Влажност 20% -80%
Нето тежина на машина 90 килограми

 

 


  • Претходно:
  • Следно: