Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Сакам да се купи оваа машина, она што може да ви даде предлог?

Ве молиме кажете ни: Што материјал мислите процес? (Подобро ми го покаже вашиот производ слика) Што е работната површина?

Дали е лесно да се работи за новиот корисник?

Тоа е многу лесно, ние ви нудиме рачно книга и да работат видео, исто така, нашиот техничар може да ви помогне од страна на e-mail / Skype / телефон / трговија менаџер онлајн услуга во секое време.

Што е MOQ?

Минималната цел е 1 сет машина. Ако вашата цел е голем, thae цена ќе биде подобро.

Што не е во однос на исплата?

T / T, Western Union, L / C или други.

Како да го пренесе стока?

За големи гравирање машини за сечење, ние брод на стоките од страна на морето. Ние испорачуваме мини машини од мал обем со авион превозот или изразат како ДХЛ, ТНТ, UPS-от, FedEx, итн. Ве молиме кажете ни вашиот детали адреса, пост код итн информации.

Што треба да се направи кога машината страдаат од проблеми?

Бидете сигурни дека сите жици биде конекција добро, и да ја задржите вашата леќа и огледала да биде чиста, тогаш проверете ја вашата ласерски цевка и да разговараат детали со нас.

Сакаат да работат со САД?