Пренослив 3D ласерски означување машина-FLFB20-D3D - Кина Гуангжу Focuslaser

Пренослив 3D ласерски означување машина-FLFB20-D3D

Краток опис:

Применливи индустрии: Тоа се користи во индустријата на мобилни телефонски копчиња, проѕирни пластични копчиња, електронски компоненти, интегрирано коло (IC), електрични апарати, комуникациски производи, санитарна опрема, инструмент делови, ножеви, часовници, очила, накит, авто делови, багаж токи, прибор за готвење, од нерѓосувачки челик производи. Применливи материјали: Сите видови на метал (со ретки метал), инженеринг пластика, галванизација, материјали за премачкување, прскање материјали, п ...


детали за производот

Тагови производ

Применливи индустрии: Тоа се користи во индустријата на мобилни телефонски копчиња, проѕирни пластични копчиња, електронски компоненти, интегрирано коло (IC), електрични апарати, комуникациски производи, санитарна опрема, инструмент делови, 
ножеви, часовници, очила, накит, авто делови, багаж токи, прибор за готвење, од нерѓосувачки челик производи.

Применливи материјали: сите видови на метал (со ретки метал), инженеринг пластика, галванизација материјали, материјали за обложување, прскање материјали, пластика и гума, епоксидна смола, керамика, и други материјали

 

Име на производ Пренослив 3D ласерски означување машина
модел FL FB 20-D3D
излезна моќност 20W
Пулсот повторување стапка 1-2000KHZ
пулсот ширина 6-250ns
Квалитет зрак ㎡ <1.2
Длабочината на гравирање (врз основа на материјалот) <0.3mm
бруто моќност 600W
Работен напон AC 110V / 220V 50 / 60HZ 5A
ласерски Бранова должина 1064nm
гравирање Опсег 100 × 100mm
повторување Прецизност ± 0.003mm
гравирање брзина ≤8000mm / ови
Минимална ширина на линија 0.01mm
Големина на знаци 0.5-110mm
Систем за ладење воздушно ладење
Должина на кабел 3м (5 милиони опционално)
Температурен опсег 10-30 ℃
работна Влажност 20% -80%
Нето тежина на машина 40kg

 

 

 


  • Претходно:
  • Следно: